Mert mi is az, ami a legtöbb embert visszatart a kezdéstől (vagy elveszi kedvét az első sikertelen próbálkozás után)?
“Aggódunk, hogy elrontjuk, hogy tönkremegy a bútor.”
A workshoppon átbeszélünk alaposan minden lépést, amit el kell végezni ahhoz, hogy tökéletes legyen a végeredmény, így magabiztosan kezdhetünk neki a munkának, és elmúlik a kezdeti aggodalom.
“Semmi kézügyességem nincs, ez sem fog nélküle menni.”
A bútorfestés általában nem igényel semmilyen kézügyességet, ezt a gyakorlati “feladatokon” a résztvevők is látni, tapasztalni fogják. Természetesen van az a szint, ami fölött már szükséges egy bizonyos szintű kézügyesség is, de, amíg nem akarunk szabad kézzel egy komolyabb freskót feldobni a bútorra, addig nincs gond.
“A festék nem olcsó, nem biztos, hogy megéri belekezdeni.”
Ezzel nem könnyű vitatkozni, biztosan nem ez a legolcsóbb hobbi, de a workshoppon mutatok azért néhány “trükköt”, amivel lehet egy kicsit spórolni.
“Nem merek egyedül nekikezdeni.”
Összességében erre van az egész workshop, de akármennyire is igyekszem mindenre felkészíteni a festegetőket, váratlan dolgok mindig jöhetnek. Ezeknek a megoldására minden résztvevő beléphet egy facebook zárt csoportba, ahol bármikor kérdezhet, ha elakad, ha bizonytalan, ha nem boldogul valamivel.
“Fogalmam sincs, milyenre fessem.”
Ez is egy nehéz téma, mert én idegenként nem mondhatom meg Neked, hogy milyen bútor fog passzolni Hozzád, de abban tudok segíteni, hogy a kiszemelt bútornak mi állhat jól, és mi az, ami felejtős. Így már könnyebb lesz eldönteni, hogy merre indulj. A workshoppon erről is fogunk beszélni, lesz egy kis “stíulskalauz”, ami segít megválaszolni a “Milyenre fessem?” kérdést.