fbpx

A nappalink felújítása – A festés

korábbi posztban már mutattam Nektek inspirációkat, hogy mik voltak az elképzelések a festéssel kapcsolatban.

Mindezek mellett azért volt még néhány elvárás:

  • moshatóság – 2 pici gyerkőc mellett nincs kedvem állandóan a fal épségét félteni…
  • ne – vagy minél kevesebb káros anyagot tartalmazzon
  • könnyű felvitel, mivel mi magunk csináljuk a festést

A zöld festékkel kapcsolatban volt még egy elég nagy kihívás – ugyanaz az árnyalat elérhető legyen fal és bútorfesték esetén egyaránt.

A fehér fal

A fehér festék esetén végül a Tikkurula super white-ra esett a választásunk.

Megfelelt minden elvárásunknak és a tikkurila márkában még nem csalódtam, így emellett döntöttünk. És nem is bántuk meg. Csodaszép fehér a színe, a felvitel gyors és egyszerű volt,  3 rétegre volt szükség a tökéletes fedéshez.

A zöld festék

A zöld festék már sokkal nehezebb kérdés volt. Rengeteg márkát és képet nézegettem végig, kész színekben ugyanúgy gondolkoztam, mint egyedileg kevertekben.
De akárhogy is csűrtem a dolgot, egyre többször a Benjamin Moore festékeknél kötöttem ki. Elképesztően szép színeik vannak…
Emellett nagy előnye, hogy fal- és bútorfestéke egyaránt van, így nem kellett amiatt aggódnom, hogy nem lesz teljesen egyforma a fal és a bútorok színe.

Nagyon nagy plusz pont nekik az angol nyelvű honlapjukért, mert rendkívül nagy segítséget nyújt a választásban. Rengeteg szögből és megvilágítás mellett meg lehet nézni a színeket – és tényleg pont olyan mint a képen 🙂 Itt tudtok nézelődni: https://www.benjaminmoore.com/en-us

Két árnyalat között vacilláltam, a forest green:

És a hunter green

Tudom-tudom, nem nagy a különbség, de amikor az ember belemélyed a színekbe, már ezt is jelentősnek érzi 🙂

Mindenesetre végül a forest green árnyalatra esett a választásunk, így rendeltem 4l-t, ebből a változatból

És a bútorfestékből is 1l-t

Eredetileg matt bútorfestéket szerettem volna, de a képviselet tájékoztatott, hogy ez sajnos egész Európában hiánycikk és csak selyemfényűt tudnak küldeni helyette. Így végül selyemfényű lett, de összességében nem is bántam meg.
A forgalmazó egyébként nagyon készséges volt, sok-sok hasznos infót, tanácsot adtak a festékek használatához, a csomag is gyorsan megérkezett, szóval az ügyfélszolgálatnak 5*.

Tapasztalok

Falfesték

Na ez megijesztett egy párszor 🙂 Először amikor kinyitottam a dobozt… A szín egyáltalán nem olyannak tűnt, mint a képeken. A férjem azt mondta, hogy tuti összecserélték. Mindenesetre elkezdtük festeni. 

Na itt volt a második rémület, hogy tényleg nem olyan a színe… 

Aztán elkezdett száradni és egyúttal elkezdett egyre inkább hasonlítani a képeken lévő színhez 🙂 3 réteg kellett a teljes fedéshez (én elég „spórolósan” festek, szóval bátrabbaknak lehet elég 2 réteg is). A 3. réteg teljes száradása után, hát szerelem… 

Csodálatos, gazdag zöld szín, amiben megbújik egy kis szürkés vonal. Minden szögből és minden fényviszony mellett más egy picit. A fehér fallal erős kontrasztot ad, pontosan annyira „vibrál” tőle a szoba, amennyire szerettem volna 🙂

Bútorfesték

Ez egy vizes bázisú alkid festék, amit alapvetően a zománcfestékekhez tudnék hasonlítani sűrűség és felvitel szempontjából. A felülete ellenálló, nem igényel lakkozást. Mivel én most vegyesen kentem bútorlapra, fára, sőt üvegre (!) is, így tettem alá egy réteg tikkurila otex aqua alapozót (ezt a gyártó is ajánlja). Természetesen a tisztítás és az érdesítő csiszolás itt sem maradt ki.

A festékkel nagyon könnyű dolgozni, könnyen és szépen terül. Én most hengert használtam (velúr bevonatú szivacs hengert), nagyon gyorsan lehetett haladni a munkával. Az egyetlen pici negatívum, ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni, hogy egy kicsit hosszabb a száradási ideje. Egy nap egy réteget lehet felvinni, és nekem itt is kellett a 3 réteg, szóval egy kicsit hosszabbra nyúlik vele a munka. De ez kis hátrány bőven eltörpül a végeredmény mellett 🙂

A színe… pontosan ugyanolyan mint a falnak. Nagyon örülök, hogy ezt választottam, mert így pontosan azt a hatást értem el amit szerettem volna.

És az 1 liter elég volt a 3 szerkényre és a 6db polcra, illetve a 12db polctartóra. Az ára ellenére is gazdaságos volt így a munka vele.

A festék teljes kikeményedése nagyjából 5 nap. De ezt egyébként érezni is lehet rajta, akit sokat tapogat festett felületeket előbb utóbb kitapasztalja ezt 🙂 Így 5 napig védelmeztem a bútort, mint valami faberge tojást 😀
Aztán persze ráengedtem a gyerekeket 🙂 Gurult már rajta kisautó, és egyszer-kétszer a kisvonat is nekiment… De nagyon szépen bírja a gyűrődést.
Még tesztelem egy darabig, és ha továbbra is ilyen szépen vizsgázik, akkor lehet, hogy a konyhafestéshez is ezt választom 🙂

A festék magyar nyelvű honlapját itt találjátok: https://benjaminmoore.hu/

Megjegyzés: sem a tikkurila sem a Benjamin Moore nem támogatta a bejegyzés létrejöttét, az itt leírtak teljes mértékben az én saját véleményemet és tapasztalataimat tükrözik.

És akkor a sok beszéd után következzenek a fotók:

Mivel a nappaliban egy kis dolgozó sarok is helyett kapott – ami természetesen szintén házi barkács megoldás lett – a következő poszt témája ez lesz 😉

Érdekel a bútorfestés, szívesen olvasnál róla többet is? Szeretettel várlak a Bútorfestő Akadémiámon, ahol számos videót és írásos anyagot találhatsz: http://otthonesdekoracio.hu/butorfesto_akademia/

 

Leave a Comment